Kolędowanie i pomaganie Agatce

„Festiwal Serc” po raz ósmy

Kolejne Charytatywne Kolędowanie pn. „Festiwal Serc” zgromadziło 19 stycznia w kościele pw. Chrystusa Króla i bł. Alicji Kotowskiej wielu wejherowian, którzy słuchając pięknych polskich kolęd włączyli się do akcji charytatywnej. Podczas ósmej edycji „Festiwalu Serc” zebrano ponad 10 tysięcy złotych na leczenie i rehabilitację małej Agatki z Wejherowa, chorej na porażenie mózgowe.

Tego dnia (niedziela 19 stycznia) podczas mszy świątych w kościele wystąpili: Zespół „Dominus” z Kariną Ziemann, Zespół wokalno-instrumentalny „Gdyńska Bryza, Schola dziecięca „Chrystusowe Owieczki,” Artyści 3 Flotylli Okrętów z Gdyni (w tym – „Kropelki”, „Revival” i zespół estradowy „Reling”), Diakonia muzyczna „Jerozolima” i Chór „Laudate Dominum”.
Gwiazdą wieczoru był Zespół „Joszko Broda z Rodziną” z Istebnej.
Między występami organizowano zbiórki do puszek i licytacje różnych przedmiotów. Jak co roku, nie zawiedli sportowcy i działacze wejherowskich klubów przeznaczając na licytacje m.in. koszulki sportowe z podpisami m.in. WKS Gryf, KS Tytani (podpisy kadry Polski juniorek), WKB Gryf, Karate Klub Wejherowo. Swoje prace przekazał m.in. rysownik Tomasz Mering i inni.
W sumie udało się zebrać ponad 10 tys. zł, które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację małej Agatki.
Patronat Honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Wejherowski Gabriela Lisius, Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i Wójt Gminy Wejherowo Henryk Skwarło. Imprezę sponsorowali m.in. Fundacja Energa i Port Gdynia.
Organizatorami imprezy byli: Jacek Drewa i Caritas przy współpracy z Parafią pw. Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej oraz Wejherowskim Centrum Kultury.
– Jestem ogromnie szczęśliwy i bardzo wdzięczny wszystkim, którzy włączyli się i wsparli kolejną edycję charytatywnego kolędowania „ Festiwal Serc” w Wejherowie – mówi Jacek Drewa, organizator wydarzenia. – Kolejny raz mieszkańcy Grodu Wejhera dali dowód na to, że potrafią się jednoczyć w dobrej sprawie i wspólnie wspierać charytatywne akcje w naszym mieście.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.