To nie tylko pasja młodzieży

My, słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku YMCA mamy wspaniały przykład naszych wykładowców, którzy społecznie pracują na rzecz innych.

Dzięki wykorzystaniu własnych umiejętności, nasi wolontariusze pomagają nam rozwijajać nasze zainteresowania w różnych dziedzinach. Uczą nas języków obcych, zapoznają z komputerem, rozwijają pasje twórcze na warsztatach malarskich, artterapii czy robótek ręcznych. Przypominają historię literatury, zapoznają z filozofią czy ekologią oraz z językiem i kulturą kaszubską.
Wolontariusze z WUTW YMCA wędrują z nami po okolicach naszego miastach, uprawiając turystykę pieszą, ćwiczą aerobik, gimnastykę i pływają na basenie. Prowadzą wiele ciekawych zajęć i realizują mnóstwo pięknych projektów, mających na celu poszerzanie wiedzy i pasji słuchaczy uniwersytetu. Jedyną nagrodą dla nich jest satysfakcja i zadowolenie słuchaczy, którzy cieszą się z nowych doświadczeń.

Słuchaczki Letniej Akademii. Fot. Krystyna Jendykiewicz
Słuchaczki Letniej Akademii. Fot. Krystyna Jendykiewicz

Warto o tym przypomnieć zwłaszcza, że w tym roku obchodzimy Europejski Rok Wolontariatu. Mamy wielką satysfakcję, że władze naszego miasta uhonorowały pracę trzech wolontariuszy WUTW YMCA prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Wejherowa.
Nawet w czasie wakacji nasi wolontariusze poświęcają nam czas organizując Letnią Akademię Sztuki. Wakacyjne warsztaty malarskie dla dorosłych pod kierunkiem Longiny Wysockiej odbywają się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece, a prace wykonane na zajęciach przeznaczone będą na cel charytatywny, dla wejherowskiego hospicjum.
Już dzisiaj zapraszamy mieszkańców na wernisaż malarski, zaplanowany na 23 sierpnia br. w bibliotece na Osiedlu Kaszubskim.

Alicja Orszulak
WUTW YMCA

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.