Ulica Krofeya zmodernizowana

Mieszkańcy zadowoleni

Mieszkańcy Osiedla Sucharskiego czekali na wybudowanie nowej ulicy na osiedlu, ale jak twierdzą, warto było, gdyż ulica Krofeya zmieniła się nie do poznania. Teraz jest najpiękniejszą ulicą na osiedlu. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł.

– To jest bardzo ważna inwestycja dla mieszkańców osiedla Sucharskiego, ale także efekt wzorowej współpracy Rady Osiedla, radnych i władz miasta. Inwestycja poprawiła nie tylko bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym rejonie miasta, ale zwiększyła także komfort poruszania się jezdnią, chodnikami oraz ścieżką dla rowerzystów – powiedział w trakcie uroczystego otwarcia prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.
Zakres robót obejmował budowę drogi o długości 295 m wraz z sieciami podziemnymi, budowę chodników, zjazdów z posesji, zatok postojowych oraz autobusowej, a także łącznika z kostki betonowej pomiędzy ul. Krofeya i Mostnika. Przebudowano sieci oświetlenia ulicznego, na ul. Krofeya ustawiono 10 nowych latarni ulicznych oraz wymieniono 24 oprawy na ledowe w sięgaczach prostopadłych do tej ulicy.
Od września br. wydłużona zostanie trasa linii nr 16 komunikacji autobusowej, która kursować będzie do ul. Krofeya.
W oddaniu ulicy do użytku uczestniczyli zastępcy prezydenta Beata Rutkiewicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, sekretarz miasta Bogusław Suwara, radni miejscy, mieszkańcy i Rada Osiedla Sucharskiego, wykonawca robót oraz mieszkający na osiedlu członkowie Kurkowego Bractwa Strzeleckiego, którzy oddali uroczysty wystrzał z armaty.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.