Kolejny nowy autobus

Już jeździ ulicami Wejherowa i nie tylko

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie przekazał do użytkowania kolejny nowy autobus marki Solaris. Nowoczesny pojazd, którego prezentacja odbyła się przed ratuszem, służy już mieszkańcom Wejherowa oraz okolicznych miejscowości.

To już drugi autobus, który posiada zmienioną całą stylizację przednią. Autobus ma nowoczesny system oczyszczania spalin. Jest wydajniejszy w stosunku do swoich poprzedników, dzięki czemu zużywa mniej paliwa.
– Modele IV generacji autobusów Solaris były bardziej kanciaste. Natomiast ten model ma opływowy kształt, dzięki czemu jego boki nie brudzą się podczas jazdy. Pojazd wyposażony jest także w najnowszy model klimatyzacji, a jego duża wydajność będzie sporym udogodnieniem dla naszych pasażerów – powiedział Marcin Balakowski z MZK Wejherowo.
Wprowadzenie do eksploatacji niskopodłogowego pojazdu odbyło się z udziałem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, który pogratulował prezesowi spółki Czesławowi Kordelowi oraz całej załodze nowego nabytku.
– Niezmiernie cieszymy się z tego, że Miejski Zakład Komunikacji zakupił kolejny nowy pojazd, który będzie jeździć po wejherowskich ulicach. Tym bardziej, że jest to już dziesiąty autobus najnowszej generacji – powiedział prezydent K. Hildebrandt.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.