Studia pielęgniarskie w Wejherowie

Nadzieja dla szpitala i dla pacjentów

W Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie utworzone zostaną studia pielęgniarskie. To bardzo dobra wiadomość dla wejherowskiego szpitala i innych placówek medycznych oraz dla pacjentów. Wobec niedostatku pielęgniarek, edukacja przyszłych kadr jest bardzo ważna. Zabiegała o nią od kilku lat starosta wejherowski, Gabriela Lisius.

W grudniu ub.r. podpisano zostało porozumienie pomiędzy Powiatem Wejherowskim, wspomnianą uczelnią oraz spółką Szpitale Pomorskie w sprawie organizacji studiów I stopnia na kierunku Pielęgniarstwo.
Wejherowska uczelnia otrzymała specjalną akredytację ministra zdrowia. Certyfikat, który jest efektem oceny jakości kształcenia i osiągnięć szkoły przyznano na okres 3 lat.
Studia pielęgniarskie w KPSW w Wejherowie mają ruszyć w pierwszej połowie 2020 roku i będą prowadzone w trybie dziennym oraz zaocznym. Wszystko zależy od zebrania odpowiedniej grupy chętnych. Wejherowska uczelnia będzie współpracowała w tym zakresie ze Szpitalami Pomorskimi
– Bardzo się cieszę, że kształcenie przyszłych pielęgniarek powraca do Wejherowa. Tym bardziej, że nie tylko w naszym szpitalu dotkliwie ich brakuje – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius, która szczególnie zabiegała o utworzenie tego kierunku. – Dzięki powstaniu nowego kierunku studiów medycznych rozszerzy się oferta edukacyjna dla młodzieży z Wejherowa i całego powiatu wejherowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.