Forcecon po raz czwarty

Największy zlot fanów „Gwiezdnych Wojen”

Po raz czwarty w Wejherowie miłośnicy filmowej sagi uczestniczyli w Zlocie Fanów Gwiezdnych Wojen – Forcecon 2019. Grudniowy termin Zlotu połączono z datą premiery kolejnej części filmu. Wejherowski „Forcecon” jest największym spotkaniem fanów sagi „Gwiezdnych Wojen” w Polsce.

Fot. Leszek Spigarski
Fot. Leszek Spigarski

Zlot rozpoczął się tradycyjnie przed pomnikiem Jakuba Wejhera, który tego dnia wyjątkowo przybiera postać Lorda Vadera. Fanów przywitał prezydent miasta, Krzysztof Hildebrandt.
Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Jedną z nowości jaką wprowadzono, była gra miejska „Po moc”, którą przygotowali Wejherowskie Centrum Kultury wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną. 11 drużyn rywalizowało na terenie całego miasta.
O wysokiej randze Forcecon świadczył fakt, że zaproszenie na tegoroczny zlot w roli gościa honorowego przyjął Gerard Home, aktor grający w słynnym „Powrocie Jedi”. Prezydent Krzysztof Hildebrandt wręczył gościowi Statuetkę Jakuba Wejhera na pamiątkę pobytu w Wejherowie.
W Filharmonii Kaszubskiej fani Star Wars obejrzeli najnowszą część sagi „Skywalker. Odrodzenie”. Mogli także m.in. wyposażyć się w gadżety związane z filmem, uczestniczyć w prelekcjach i skorzystać z wielu innych atrakcji.
Organizatorami wydarzenia był Urząd Miejski w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury, Fundacja Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza „Pro turris” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.