Spotkanie druhów OSP

Bogu na chwałę - ludziom na ratunek

W wyremontowanym wnętrzu remizy strażackiej w Wejherowie odbyło się świąteczno-noworoczne spotkanie druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Wejherowie.

– Gotowość do niesienia bezinteresownej pomocy ludziom daje nam wielką satysfakcję i wzajemny szacunek okazywany nam przez społeczeństwo coraz bardziej. Nasza działalność ratowniczo-gaśnicza nie byłaby możliwa bez wsparcia władz samorządowych miasta Wejherowa i powiatu, za co bardzo dziękujemy. Możemy to zaobserwować choćby po wyposażeniu bojowym naszej jednostki i wyglądzie świetlicy, którą wyremontowaliśmy dzięki funduszom z miasta i naszego budżetu – powiedział Kamil Groth, prezes OSP Wejherowo.
Ks. proboszcz Marian Dettlaf odczytał fragment Ewangelii wg słów św. Łukasza i powiedział, że jest dumny z tego, że w gronie druhów OSP widzi swoich byłych i obecnych ministrantów.
Swoje uznanie wyraził również prezydent Krzysztof Hildebrandt: – Od momentu wejścia do remizy jestem pod ogromnym wrażeniem. Pamiętam jak wyglądała przedtem. Druhowie, potrafiliście zmobilizować się przy Budżecie Obywatelskim, co oznacza że jesteście zgranym zespołem.
Gośćmi strażaków byli: prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, wicestarosta Jacek Thiel, sekretarz miasta Bogusław Suwara, zastępca komendanta powiatowego bryg. Waldemar Lewandowski, przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i Samorządów Tomasz Groth oraz szef miejskiego Inspektoratu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Andrzej Fedoruk.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.