Requiem w leśnej katedrze

Ciekawy spektakl w Miejskiej Bibliotece

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w grudniu odbyła się premiera spektaklu „Requiem w leśnej katedrze”. Widowisko zaprezentowali aktorzy grup teatralnych „Errata” i „Srebrna Nitka”. Sztukę wyreżyserowała Ewelina Magdziarczy-Plebanek.

W przedsięwzięciu biorą udział połączone siły dwóch grup teatralnych – bibliotecznej „Erraty” oraz grupy „Srebrna Nitka” ze Stowarzyszenia Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku.
– Bardzo nas cieszy, że autor tekstu Maciej Tamkun zaufał nam i powierzył do realizacji swoje opowiadanie – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek. – Spektakl pokazuje m.im. w jaki sposób ta zbrodnia odbiła się na emocjach i przeżyciach ludzi, i ich rodzin oraz jaki ślad zostawiła w społeczności naszego regionu.
Scenariusz sztuki powstał na podstawie opowiadania Macieja Tamkuna o tym samym tytule. Autor sztuki zarówno w swoim malarstwie, jak i poezji, wielokrotnie podejmował wątki patriotyczne, a zwłaszcza problem martyrologii ludności polskiej i kaszubskiej.
Opowiadanie „Reguiem w leśnej katedrze” wydrukowało Wydawnictwo „Libero”, za które Maciej Tamkun otrzymał Złote Pióro.
W przedstawieniu wystąpili: Aleksandra Ucińska-Makowska, Wanda Kantecka, Wioletta Urbańska, Bogdan Krawczyk, Mateusz Odowski i Krzysztof Powałka.
W tym roku sztuka zostanie pokazana kilkakrotnie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.