Edukacja i zwiedzanie

Z Choczewa do EJ Dukovany

Mieszkańcy gminy Choczewo mieli okazję poznać elektrownię jądrową Dukovany – jedną z dwóch elektrowni jądrowych w Czechach. Wyjazd edukacyjny był dofinansowany przez PGE EJ1 sp. z o.o. w ramach Programu Wsparcia Rozwoju Gmin Lokalizacyjnych.

Celem tego programu jest umacnianie relacji spółki PGE EJ 1 ze społecznością lokalną oraz władzami trzech gmin: Choczewo, Gniewino i Krokowa poprzez wspieranie inicjatyw istotnych dla mieszkańców i rozwoju regionu.
Chodzi o finansowanie projektów m.in. z zakresu działań edukacyjno-informacyjnych, propagujących wiedzę na temat energetyki jądrowej oraz o edukowanie mieszkańców.
W wycieczce do elektrowni Dukovany wzięło udział 40 mieszkańców gminy Choczewo. Głównym celem wyjazdu była wizyta w centrum informacyjnym przy elektrowni Dukovany oraz prelekcja przeprowadzona na temat warunków koegzystencji lokalnej społeczności z elektrownią jądrową.
Dodatkową atrakcją wycieczki była część turystyczna, podczas której uczestnicy zwiedzali m.in. Pragę, Wiedeń i Bratysławę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.