Igrzyska i Licealiada

Koszykówka

W Finale Wojewódzkich Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady w Koszykówce 3×3 Dziewcząt oraz Chłopców zespół dziewcząt zdobył srebrny medal, natomiast chłopcy wywalczyli brąz. Uczniowie tych drużyn na co dzień reprezentują barwy wejherowskiego klubu UKS Basket Ósemka Wejherowo.

Dziewczęta reprezentowały Szkołę Podstawową nr 8 w Wejherowie i zagrały w składzie: Karolina Grabska, Joanna Lazik, Zofia Markiewicz, Zuzanna Żyła, a opiekunem drużyny był Łukasz Zimniewicz. Chłopcy reprezentowali także SP 8 w Wejherowie i grali w składzie: Cezary Zabrocki, Adam Czoska, Oskar Lesner, Maciej Truszkowski Hubert Frey, a opiekunem drużyny był Kordian Zabrocki. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów w każdej kategorii z województwa pomorskiego, w sumie ponad 140 zawodników oraz zawodniczek. Był to pierwszy Finał Wojewódzki w tej konkurencji.
W rywalizacji w Wojewódzkiej Licealiadzie bardzo dobry rezultat osiągnęli zawodnicy z Salezjańskiego Liceum Ogólnokształcącego w Rumi, którzy zajęli czwarte miejsce. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami.
Organizatorami zawodów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.