Świat Tańca tryumfuje

W kwietniu i w maju br., Klub Taneczny Świat Tańca z Wejherowa, prowadzony przez Joannę i Jacka Bernaśkiewiczów uczestniczył z powodzeniem w kilku turniejach tanecznych.
W Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca zespoły z Wejherowa zostały ocenione bardzo wysoko, zajmując pierwsze miejsca w swojej kategorii (Carmenki, Euforia, Expresik i Eksplozja), a także miejsca drugie, trzecie i czwarte.


Złoty medal w kat. hip hop otrzymały – Nikola Krueger, Julita Busler, Marcelina Urban oraz duet Martyna Borucka i Nikola Krueger, a brązowy medal – Roksana Patelczyk i Dominika Bernaśkiewicz.
W połowie kwietnia na wojewódzkim konkursie tanecznym Show Dance, zorganizowanym przez gdyński MDK w Gdyni zespół Carmenki (kat. show dance do lat 7) wywalczył pierwszą lokatę, a drugą zajęły Laleczki. W grupie show dance 8-10 lat wygrała Euforia, a w kategorii show dance 11-14 lat i powyżej pierwsze miejsce zajęła Enigma.
W ogólnopolskim turnieju Dance Talent, rozgrywanym w Gdańsku pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego i Pomorskiego Kuratora Oświaty, a także Europejskiej Federacji Tańca najwyższy laur uzyskała Euforia, a Carmenki otrzymały wyróżnienie.
Drugą lokatę w kategorii hip hop do lat 11 zdobyły Expresik i Jump, Fiusion w Hip Hop powyżej 15 lat, a Enigma zdobyła wyróżnienie.
Wejherowski Świat Tańca zgromadził także nagrody indywidualne. Donatella Krielart w kategorii Hip Hop do lat 8 wywalczyła srebrny medal, a Amelia Romanowska brązowy, natomiast Ina Rynkowska i Nicholas Gołąbek odebrali wyróżnienia.
Złoty medal otrzymała Natalia Młodek w kategorii hip hop do lat 11, a Nikola Kruger srebrny krążek. W grupie hip hop solo powyżej 15 lat srebrny medal otrzymała Dominika Bernaśkiewicz, a w Disco Dance duety wyróżnione zostały Ewa Marton i Klaudia Drewa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.