Amatorzy na ringu

Wejherowski Klub Bokserski „Gryf” Wejherowo zaprosił miłośników tej dyscypliny sportu na galę pokazowych walk bokserskich. Impreza, która odbyła się 1 maja, cieszyła się dużym zainteresowaniem, a zawodnicy i kibice przeżywali wielkie emocje.

Do hali sportowej przy ul. Śmiechowskiej przyszli dorośli kibice, ale także młodzież i rodziny z dziećmi. Dla nich również przygotowano zabawy.
Walczyli zawodnicy czterech klubów bokserskich: Sako Gdańsk, Bombardier Gdynia, Beniaminek Starogard oraz EX Siedlce. Specjalnymi gośćmi gali byli: wejherowski olimpijczyk Hubert Skrzypczak oraz prezes Pomorskiego OZB Jerzy Guss i zastępca prezydenta Wejherowa Bogdan Tokłowicz. Duchem obecny był także inny bokser i olimpijczyk z Wejherowa, Henryk Dampc, którego osobę przypomniał prezes J. Guss.
Na ringu odbyły się 23 pojedynki bokserskie, z których większość zakończyła się remisem. Bywało też, że bokser nie mógł podnieść się z maty.
Mimo tego wszystkim dopisywał humory, a Hubert Skrzypczak (na zdjęciu obok, po prawej stronie) co rusz zagrzewał młodych bokserów i bokserki do szermierki na pięści, nie szczędząc każdemu trafnych uwag i reprymend. Wszystko w ramach zasad fair play, jak przystało na prawdziwego mistrza boksu.

Na ringu stanęły również odważne dziewczyny.
Na ringu stanęły również odważne dziewczyny.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.