Pokazy filmów, gra, parada ulicami miasta

W sobotę Forcecon po raz czwarty

Za dwa dni w Wejherowie odbędzie się po raz czwarty Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecon”. Jedną z atrakcji zlotu będą dwa premierowe pokazy filmu „Skywalker: Odrodzenie” i spotkanie z Geraldem Home, aktorem z „Powrotu Jedi”. Zaplanowano także Mobilną Grę Miejską „Po Moc”, przygotowana przez Wejherowskie Centrum Kultury i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Zlot Fanów Gwiezdnych Wojen „Forcecone” rozpocznie się 21 grudnia o godz. 12 od Mobilnej Gry Miejskiej „Po Moc”, a oficjalne rozpoczęcie gwiezdnego wydarzenia odbędzie się o godzinie 14 przed pomnikiem Lorda Vadera (Jakuba Wejhera), a uczestnicy przejdą ulicami miasta do Filharmonii Kaszubskiej. Pierwszy premierowy pokaz filmu „Skywalker: Odrodzenie” rozpocznie się o godz. 16.30, a drugi – o godz. 20.15. Przed projekcjami o godz. 15 odbędzie się spotkanie z Geraldem Home – aktorem wcielającym się w filmie „Powrót Jedi” w postaci oficera Mon Calamari z floty Admirała Ackbara oraz doradcy Jabby Tesseka.
Od godz. 14.45 do 20.30 na miłośników Gwiezdnej Sagi czekać będzie mnóstwo atrakcji m.in. wystawa modeli i eksponatów, kiermasz książek, komiksów i pamiątek, Strefa Czytelnia. W Strefie Gier przygotowano gry planszowe i konsole, a w Małym Kinie – projekcke fan-filmów. W Strefie Malucha zaplanowano malowanie twarzy i szkółkę Sithów, a w sali 300 odbędą się warsztaty Figury Piotra Miniatury. W sali konferencyjnej odbędzie się szereg wykładów i prelekcji (patrz plakat). W godz. 19-19.45 odbędzie się konkurs strojów.
– Cieszę się, że tylu fanów Gwiezdnych Wojen przyjeżdża do Wejherowa – mówi prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – To prawdziwe święto dla miłośników sagi George’a Lucasa, której popularność jest już zjawiskiem na skalę światową. Sam chętnie oglądam każdy film z cyklu „Gwiezdne Wojny”. To współczesna baśń, z jasno nakreślonym dobrem i złem, walką jednego z drugim zakończoną zwycięstwem dobra.
Organizatorami jest Urząd Miejski w Wejherowie, Wejherowskie Centrum Kultury i Fundacja Ochrony i Promocji Zabytków Pomorza „Pro turris”.

 

Więcej na stronie:
http://www.wejherowo.pl/artykuly/fani-gwiezdnych-wojen-znow-opanuja-wejherowo-a6967.html

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.