Nowe kardiomonitory dla ratowania życia

Dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii

Najwyższej klasy sprzęt do ratowania ludzkiego życia oraz monitorowania czynności życiowych organizmu trafił do oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Szpitala Specjalistycznego im. F. Ceynowy w Wejherowie. Są to cztery kardiomonitory wraz z centralą monitorującą. Wartość zakupu sprzętu wynnosi 204 tys. złotych, z czego 200 tys. zł pochodzi z dotacji Fundacji Grupa Lotos.

Oficjalne przekazanie nowego sprzętu miało miejsce w miniony poniedziałek w wejherowskim szpitalu.
Oficjalne przekazanie nowego sprzętu miało miejsce w miniony poniedziałek w wejherowskim szpitalu.

Fundacja kolejny już raz wspiera tego rodzaju darami służbę zdrowia, a zwłaszcza przekazuje go szpitalom. Jarosław Wittstock z Zarządu Grupy Lotos stwierdził, że koncern i fundacja realizują wiele zadań na rzecz szpitali. Zapewnił też, że w przyszłym roku szpital w Wejherowie znowu otrzyma specjalistyczny sprzęt.
Zadowolenia nie ukrywali: szef Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr Wojciech Piotrowicz oraz dyrektor wejherowskiej lecznicy i wiceprezes Szpitali Pomorskich – Andrzej Zieleniewski. Podziękowania przekazała też prezes zarządu Szpitali Pomorski Sp. z o.o. – Jolanta Sobierańska-Grenda.
– Nie można wyobrazić sobie funkcjonowania oddziału intensywnej terapii bez aparatury monitorującej, która zapewnia bezpieczeństwo pacjentom, ale również usprawnia pracę personelowi. Oddział dysponuje bardzo wyeksploatowanym sprzętem, który sukcesywnie wymieniamy. Dzisiejszy dzień to wspaniała chwila dla naszego szpitala – ocenił dyrektor Andrzej Zieleniewski.

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii mieści 10 stanowisk i pracują w nim wysokiej klasy lekarze specjaliści i najwyższej klasy pielęgniarki i ratownicy medyczni.
Dzięki nowej, nowoczesnej aparaturze przekazanej przez Fundację Grupa Lotos, zespół jest w stanie obserwować funkcje życiowe pacjentów oraz prowadzić niezwykle skomplikowane leczenie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.