Pomagają i ratują ludzkie życie

Honorowi Dawcy Krwi

Pod koniec listopada z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa w siedzibie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Wejherowie odbyło się uroczyste spotkanie krwiodawców. Obchody Dni Honorowego Krwiodawstwa w tym roku zbiegły się ze stuleciem Polskiego Czerwonego Krzyża.

Podczas corocznej uroczystości nie mogło zabraknąć podziękowań, wyróżnień i gratulacji. Kilkunastu dawców krwi uhonorowano odznaczeniami trzeciego, drugiego i pierwszego stopnia. Natomiast Medalem 100-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, w dowód uznania za wieloletnie efektywne wspieranie PCK, odznaczony został Waldemar Mróz.
Podziękowania Honorowym Dawcom Krwi złożył uczestniczący na uroczystości zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz.
– W imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta i swoim własnym chciałbym pogratulować wszystkim krwiodawcom zaangażowania w ideę bezinteresownego oddawania krwi. Jesteście prawdziwymi bohaterami, ponieważ dajecie nadzieję i ratujecie ludzkie życie. Z okazji święta Honorowego Dawcy Krwi z całego serca życzę wam dużo zdrowia, tak bardzo potrzebnego w pełnieniu misji krwiodawstwa oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym – stwierdził A. Kraszkiewicz.
Członkom Klubu HDK PCK podziękowała również przewodnicząca wejherowskiego Klubu – Ewa Trocka.
– W tym roku udało nam się zebrać aż 57 litrów krwi. Dlatego bardzo dziękujemy krwiodawcom za aktywne wspieranie zdrowia i życia ludzi oraz za to, że zawsze tak licznie uczestniczą we wszystkich naszych zbiórkach – powiedziała pani przewodnicząca.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.