Słuchacze SWUTW promują miasto

Podziękowania dla aktorów i uczestników Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej

Aktorzy-amatorzy grupy teatralnej „Srebrna Nitka” oraz uczestnicy wojewódzkiego etapu Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Obywatel-Senior” im. Pawła Adamowicza spotkali się w ratuszu z prezydentem Wejherowa Krzysztofem Hildebrandtem. Prezydent pogratulował osobom, działającym w Stowarzyszeniu Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku osiągnięć i podziękował za promocję miasta.

Grupa teatralna „Srebrna Nitka”, działająca od kilku lat przy Stowarzyszeniu WUTW, wzięła udział w projekcie „Teatralny pasjans” i przy współpracy z reżyserem Maciejem Wiznerem z Teatru Miejskiego w Gdyni wystawiła sztukę „Komedia omyłek – próba otwarta” w oparciu o dramat W. Szekspira. Przedstawienie zaprezentowano m.in. w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku o czym pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Pulsu”.
Słuchacze SWUTW wzięli także udział w Olimpiadzie Wiedzy Obywatelskiej „Obywatel Senior”, prezentując wysoki poziom wiedzy podczas eliminacji miejskich i wojewódzkich. W etapie wojewódzkim czworo seniorów z Wejherowa wywalczyło awans do udziału w konkursie na szczeblu ogólnopolskim, który odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
– Cieszę się, że Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku tak prężnie działa. Olimpiada „Obywatel Senior” już po raz drugi i pokazała olbrzymią wiedzę wejherowskich seniorów, z czego jesteśmy bardzo dumny. Grupa teatralna „Srebrna Nitka” nie po raz pierwszy zaskoczyła nas ambitnym repertuarem, mistrzowskim – jak na amatorów – aktorstwem oraz znakomitym humorem scenicznym. Z całego serca wszystkim Państwu gratuluję i cieszę się, że mamy w Wejherowie tak aktywnych i uzdolnionych seniorów, znakomicie promujących nasze miasto – powiedział prezydent Krzysztof Hildebrandt. Wspólnie ze swoim zastępcą Arkadiuszem Kraszkiewiczem wręczył seniorom podziękowania i najnowszy folder o Wejherowie.
Podziękowania otrzymali m.in. koordynator Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej Teresa Malinowska, koordynator spektaklu „Komedia omyłek – próba otwarta” Elżbieta Kilikowska, prezes Stowarzyszenia WUTW Krystyna Laskowska, reżyser spektaklu „Ostatnia bezludna wyspa” Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, oraz pianista Artur Sychowski, który wspiera seniorów swoją muzyką.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.