Porady, konsultacje i prezentacje na scenie

Dzień Seniora w Miejskiej Bibliotece

Jesienią odbywa się najwięcej wydarzeń, poświęconych seniorom. O starszych mieszkańcach Wejherowa nie zapomnieli m.in. pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie, przygotowując atrakcje z okazji Dnia Seniora. Przed publicznością wystąpili m.in. niezastąpieni seniorzy z teatru „Srebrna Nitka”.

Najpierw jednak na scenie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Majkowskiego dla seniorów wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne podczas których seniorzy tworzyli m.in. kartki świąteczne. Każdy mógł również zasięgnąć porad zielarskich, których udzielał lokalny fitoterapeuta, Michał Konkel. Do dyspozycji seniorów były również punkty konsultacyjne, prowadzone przez słuchaczy Powiatowego Zespołu Szkół Policealnych w Wejherowie.
– Już od kilku lat w listopadzie organizujemy Dzień Seniora, podczas którego możemy wspólnie świętować z naszymi czytelnikami, seniorami – mówi Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. – W naszej bibliotece stanowią oni jedną z najaktywniejszych grup. Wydarzenie to przygotowujemy m.in. z myślą o członkach Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, podopiecznych wejherowskich domów pomocy społecznej, jak i wszystkich najstarszych mieszkańcach naszego miasta.
Całodniową imprezę zwieńczył spektakl pt. „Ostatnia bezludna wyspa” w wykonaniu grupy teatralnej „Srebrna Nitka” ze Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Prapremiera przedstawienia odbyła się w Chojnicach podczas Pomorskiego Dnia Aktywnego Seniora. Zarówno w Chojnicach, jak i w Wejherowie widzowie bawili się znakomicie. Spektakl w bibliotece oglądał także zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, który na zakończenie wydarzenia pogratulował grupie teatralnej „Srebrna Nitka” kolejnego znakomitego spektaklu, wręczając kwiaty Bognie Zubrzyckiej.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.