Sztuka bez barier

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który przypada 3 grudnia, w Filharmonii Kaszubskiej (WCK) otwarto III Wystawę Prac Osób z Niepełnosprawnościami z powiatu wejherowskiego. Wystawa nosi tytuł ,,Sztuka bez barier”.

Wystawa ma charakter świąteczny. Można na niej obejrzeć piękne ozdoby i dekoracje bożonarodzeniowe, ale nie tylko. Swoją twórczość zaprezentowali podopieczni 15 placówek, szkół, stowarzyszeń, fundacji, warsztatów terapii zajęciowej.
Otwarcia wystawy w imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta dokonała Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury. Obecni byli m.in. starosta wejherowski Gabriela Lisius, wicestarosta Jacek Thiel, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wejherowa Leszek Szczypior, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Iwona Romanowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie Anna Kosmalska, a także działacze, pracownicy i podopieczni placówek z powiatu wejherowskiego działających na rzecz osób niepełnosprawnych wraz z rodzinami. Organizatorem Wystawy jest Fundacja Zdrowia Esco oraz Wejherowskie Centrum Kultury.
Na wystawie nie można kupić pięknych wyrobów artystycznych, ale prace są opisane. Można skontaktować się z placówką, w której powstały i zapytać o możliwość zakupu prac.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.