Nie tylko malowanie

Medal dla Teresy Uzdrowskiej

W Miejskim Domu Kultury w Rumi odbył się wernisaż malarski Teresy Uzdrowskiej pt. „Malowane marzeniami”, podczas którego bohaterka wydarzenia została uhonorowana Medalem „Za Zasługi dla Powiatu Wejherowskiego”.

Uhonorowana Teresa Uzdrowska z wicestarostą wejherowskim Jackiem Thielem  i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wejherowskiego Bogdanem Tokłowiczem, a także sekretarzem Miasta Wejherowa Bogusławem Suwarą i prezesem wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego - Mirosławem Gaffką. Fot. Starostwo w Wejherowie
Uhonorowana Teresa Uzdrowska z wicestarostą wejherowskim Jackiem Thielem i wiceprzewodniczącym Rady Powiatu Wejherowskiego Bogdanem Tokłowiczem, a także sekretarzem Miasta Wejherowa Bogusławem Suwarą i prezesem wejherowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – Mirosławem Gaffką. Fot. Starostwo w Wejherowie

Wyróżnienie zostało wręczone przez wicestarostę wejherowskiego Jacka Thiela i wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Bogdana Tokłowicza.
Teresa Uzdrowska – artystka, malarka, poetka, znawczyni lokalnej historii. Promotorka Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie, od 2012 r. pełni funkcję prezesa Klubu Plastyka im. Stefana Lewińskiego przy ZKP w Wejherowie.
Tajniki malarstwa Teresa Uzdrowska zgłębiała w klubie ,,Kunszt” w Redzie, a swoje umiejętności rozwijała m.in. podczas udziału w licznych plenerach. Prace wejherowskiej artystki uczestniczyły w wielu wystawach, zarówno lokalnych, krajowych jak i międzynarodowych.
Tematyka obrazów T. Uzdrowskiej jest różnorodna, począwszy od kwiatów po pejzaże czy portrety. Pani Teresa nie zajmuje się wyłącznie malowanie, jest osobą aktywną i udziela się społecznie. M.in. opracowała kronikę Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie, a także opisała ciekawą i niespotykaną historię figury Matki Boskiej Królowej Polski w Śmiechowie. Z informacji Teresy Uzdrowskiej, dotyczących niektórych faktów z historii Wejherowa, korzystała Regina Osowicka.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.