Wejherowianie na scenie Teatru Szekspirowskiego

Brawa dla aktorów seniorów!

Grupa teatralna „Srebrna Nitka” zaprezentowała spektakl pt. „Komedia omyłek – próba otwarta” na motywach sztuki Williama Szekspira w reżyserii Macieja Wiznera z Teatru Miejskiego w Gdyni. Aktorzy seniorzy wystąpili najpierw w Wejherowie, a potem w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku, w ramach projektu tej placówki „Teatralny Pasjans”.

Działająca od 6 lat przy Stowarzyszeniu Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku grupa teatralna „Srebrna Nitka” znana jest z wielu spektakli charytatywnych i okolicznościowych, a także z aktywności w projektach Budżetu Obywatelskiego. W auli SP nr 9 w Wejherowie blisko 200 osób obejrzało bardzo ciekawe przedstawienie, nagradzając je gromkimi oklaskami.
Gratulacje reżyserowi, seniorom-aktorom i pomysłodawczyni projektu, złożyli: zastępca prezydenta Wejherowa Arkadiusz Kraszkiewicz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Bogdan Tokłowicz i dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewelina Magdziarczyk-Plebanek.
13 listopada br. „Srebrna Nitka” wystąpiła – obok innych amatorskich zespołów teatralnych – na scenie Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, otrzymując gorące brawa i kolejne gratulacje. Możliwość zagrania na scenie Teatru Szekspirowskiego było wielkim przeżyciem dla aktorów-amatorów, a także spełnieniem ich marzeń.
– Gratuluję naszym seniorom znakomitego występu. Jestem z dumny z ich gry oraz zaangażowania. To znakomita promocja Wejherowa i społecznej aktywności mieszkańców naszego miasta – powiedział po spektaklu Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.