Urzędnicy Starostwa najlepsi w kraju

Pierwsze miejsce w plebiscycie użytkowników technologii iGeoMap/ePODGiK na najlepszy Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej zajął Powiat Wejherowski.

 Starosta Gabriela Lisius z Joanną Charytanowicz - kierownikiem Powiatowego Ośrodka Dokumentacji, i Januszem Wentą - geodetą powiatowym.
Starosta Gabriela Lisius z Joanną Charytanowicz – kierownikiem Powiatowego Ośrodka Dokumentacji, i Januszem Wentą – geodetą powiatowym.

Podczas VI Konferencji Technicznej ogłoszono wyniki i wręczono nagrody w plebiscycie na „Najlepszy PODGiK”.
Starostwo Powiatowe w Wejherowie zostało ocenione najwyżej w kraju i Powiatowy Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej zajął pierwsze miejsce. W poprzednich latach Powiatowy Ośrodek zdobył dwa razy drugie miejsce i raz trzecie. Technologia służąca do internetowego zgłaszania prac geodezyjnych i automatycznego procesu przygotowania dla nich odpowiednich materiałów z zasobu funkcjonuje w Polsce od ponad 12 lat.
Powiat Wejherowski uruchomił usługę w 2008 r. jako jeden z pierwszych powiatów w kraju. Obecnie już 80 procent prac zgłaszanych jest za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej (internetowo), zamiast tradycyjnej metody papierowej. Od początku istnienia systemu liczba zgłaszanych tą metodą prac geodezyjnych w Powiatowym Ośrodku w Wejherowie przekroczyła 52 000. Ta usługa niebawem całkowicie wyprze tradycyjną metodę.
– W dobie komputeryzacji e-usługi stają się coraz bardziej popularnei. Każdego roku obserwujemy wzrost liczby prac zgłaszanych za pomocą serwisu iGeoMap. W ub. roku przyjęto elektronicznie 6553 prace, a od początku 2019 r. zgłoszono i przetworzono już ponad 6800 prac geodezyjnych, przy 1600 złożonych tradycyjnie – podkreśla Starosta Wejherowski Gabriela Lisius. – Cieszę się, że pracownicy naszego Ośrodka zostali docenieni w skali kraju.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.