Cech Rzemiosł szkoli młodzież

Organizacja rzemieślnicza w powiecie wejherowskim zrzesza około 300 podmiotów gospodarczych, które zatrudniają blisko 4500 pracowników. Członkowie Powiatowego Cechu Rzemiosł Małych i Średnich Przedsiębiorstw – Związku Pracodawców należą do 8 sekcji branżowych. Mówił o tym na kwietniowym walnym zebraniu członków Cechu jego prezes – Brunon Gajewski. Prezes cechu przypomniał, że należący do Cechu rzemieślnicy szkolą ponad 900 młodocianych pracowników w 30 różnych zawodach. Praktyczna nauka zawodu jest nadzorowana przez ponad 250 mistrzów szkolących będących właścicielami lub pracownikami zakładów rzemieślniczych.
Największym powodem do dumy wejherowskich pracodawców i rzemieślników skupionych w cechu jest uruchomienie od 2006 roku własnej Niepublicznej Szkoły Rzemiosł, pierwszej wówczas tego typu szkoły na Pomorzu, która kształci kilkuset uczniów w kilkunastu prestiżowych zawodach.
Na kwietniowym walnym zebraniu członków gościli: prezes Pomorskiej Izby Rzemieślniczej MŚP Wiesław Szajda, prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt i zastępca prezydenta Bogdan Tokłowicz.
Prezes Wiesław Szajda wręczył wyróżniającym się przedsiębiorcom odznaczenia rzemieślnicze.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.