Międzynarodowy sukces Art’n’Voices

Wejherowianie wśród najlepszych

Zespół wokalny Art’n’Voices wrócił z 51. Międzynarodowego Konkursu Chóralnego w Hiszpanii – Tolosako Abesbatza Lehiaket, z dwoma pierwszymi nagrodami. To olbrzymi sukces dla młodych śpiewaków, ponieważ wydarzenie to należy do sześciu najważniejszych konkursów chóralnych w Europie.

O kolejnych prestiżowych nagrodach dla grupy Art’n’Voices informowaliŚmy krótko w poprzednim wydaniu „Pulsu”, ale teraz możemy napisać o szczegółach występów naszego zespołu w Hiszpanii. Art’n’Voices wyśpiewało dwie pierwsze nagrody w dwóch kategoriach: muzyki sakralnej i świeckiej. Międzynarodowe jury w skład, którego wchodził m.in. Brytyjczyk – Paul Phoenix z zespołu King’s Singers, doceniło spójność brzmienia zespołu, ciekawe interpretacje, a także ambitny dobór repertuaru.
Podczas konkursu chóralnego zespół wykonywał muzykę dawną, romantyczną a także współczesne kompozycje w języku polskim i kaszubskim, napisane między innymi przez członkinię oktetu – Annę Rocławską-Musiałczyk.
Tolosako Abesbatza Lehiaket należy do czołówki światowych konkursów chóralnych. Już sama kwalifikacja zespołu do przesłuchań konkursowych jest wyróżnieniem. Wśród uczestników konkursu znalazły się najlepsze chóry i zespoły z całego świata m.in. Indonezji, Japonii, Litwy, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, Łotwy, Holandii w tym także Art’n’Voices.
Konkursowi towarzyszyła dziesięciodniowa trasa koncertowa po kraju Basków, podczas której Art’n’Voices znacznie poszerzył grono swoich zagranicznych odbiorców. Hiszpańska publiczność bardzo ciepło i entuzjastycznie przywitała młodych śpiewaków z Polski.
Zespół ma siedzibę w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, z którym związany jest od początku swojego istnienia w 2010 roku.

Powstaje płyta

Oktet przygotowuje się do wydania albumu „Midnight Stories”. Płyta prezentować będzie utwory młodych polskich kompozytorów, zadedykowane zespołowi Art’n’Voices.
Premiera planowana jest na początek roku 2020.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.