Uroczyście obchodzono święto szkoły w Strzebielinie

8 kwietnia br. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Strzebielinie uroczyście obchodzono święto szkoły, związane ze 108. rocznicą urodzin jej patrona – pisarza marynisty kpt. ż. w. K. O. Borchardta.

Na zdjęciu obok: dyrektor szkoły w Strzebielinie Teresa Hinc, przewodniczący Rady Gminy Janusz Kreft  oraz wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt podczas uroczystości ku czci patrona ZKiW - kapitana Karola Borchardta.
Na zdjęciu obok: dyrektor szkoły w Strzebielinie Teresa Hinc, przewodniczący Rady Gminy Janusz Kreft oraz wójt gminy Łęczyce Piotr Wittbrodt podczas uroczystości ku czci patrona ZKiW – kapitana Karola Borchardta.

Po uroczystej mszy św. w kościele koncelebrowanej przez ks. proboszcza Jarosława Urbańskiego i ks. Jacka Michalaka, na dziedzińcu szkoły złożono wiązanki kwiatów pod tablicami Patrona Szkoły i patrona Izby Regionalnej. Wieloletnia współpracownica kapitana Borchardta, pani Ewa Ostrowska również ofiarowała kwiaty, oplecione wstążeczką wspomnień.
Po przemówieniach gości, przyszedł czas na część artystyczną, na którą składał się montaż słowno-muzyczny przygotowany przez klasy szóste, Ligę Morską i chór szkolny. Zatańczyli najmłodsi uczniowie z „zerówki”. Odbyły się również rozgrywki sportowo-umysłowe, przygotowane przez Ligę Morską , a na zwycięskie klasy czekały puchary.
Od znakomitych gości szkoła w Strzebielinie otrzymała gratulacje i prezenty, w tym wartościowe książki, ryngraf od członka Rady Brygadierów Związku Piłsudczyków oraz „Pierścień gdyńskich zaślubin Polski z morzem 12.02.1920” od przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Nautologicznego prof. Daniela Dudy.
W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele Zarządu Powiatu Wejherowskiego, władz gminy Łęczyce i Nadleśnictwa Strzebielino, a także goście z Gdyni – z SP nr 40 i z Polskiego Towarzystwa Nautologicznego.
Ewa Wittbrodt

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.