Wśród najlepszych

Gimnazjum nr 3 w Wejherowie zajęło trzecie miejsce – po szkołach w Gdyni i Gdańsku – pod względem liczby laureatów konkursów przedmiotowych, organizowanych w tym roku szkolnym przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Laureaci konkursów z wejherowskiego Zespołu Szkół nr 3.
Laureaci konkursów z wejherowskiego Zespołu Szkół nr 3.

W kwietniu, w Sopocie odbyła się uroczystość wręczenia uczniom zaświadczeń o zdobyciu tytułu laureata konkursu przedmiotowego. Przy okazji podsumowano wyniki konkursów przedmiotowych w województwie pomorskim.
W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Martyrologii Piaśnicy w Wejherowie. W tym roku szkolnym uczniowie tej szkoły uzyskali łącznie 10 tytułów laureata i 15 tytułów finalisty.
Uwzględniając liczbę laureatów i finalistów, wejherowskie gimnazjum po raz drugi zajęło III miejsce wśród innych pomorskich gimnazjów. Jest to niewątpliwie ogromny sukces uczniów, nauczycieli oraz rodziców.
– Ten sukces jest dowodem na to, że młodzież gimnazjum wbrew panującym opiniom posiada wiele pasji i szczególnych zainteresowań, które może z powodzeniem rozwijać w szkole – mówi Danuta Czernewska, dyrektor Zespołu Szkół nr 3. – Możemy być dumni z naszych uczniów.

Laureaci i ich opiekunowie:
Historia: Cyryl Morek – opiekun K. Naczk
Geografia: Marcin Kubach Krzysztof Klimiuk, Joanna Mosińska, Jakub Ruth, Jagoda Kazimierska – opiekun Z. Lietzow
Biologia: Zofia Witkowska, Jakub Ruth, Natalia Kożyczkowska, Natalia Dziedzic – opieka E. Adamczyk i p. J. Lewicka

Finaliści:
Język polski: Agnieszka Wika – D. Czernewska
Historia: Agnieszka Wika – K. Naczk, Zofia Witkowska – H. Chuderska-Migel
J. angielski: Krzysztof Świątek – E. Brzeska i P. Dorsz
Biologia: Alicja Okrój, Urszula Dziedzic, Izabela Kiedrowicz, Urszula Dziedzic, Paulina Wika, Agnieszka Wika – E. Adamczyk i J.Lewicka
Chemia: Zofia Witkowska, Agata Graczyk, Agnieszka Wika, Jagoda Kazimierska, Jakub Ruth – A. Walczewska

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.