Rozpoczynają kolejny odcinek

Kolejna zgoda dla Trasy Kaszubskiej

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich, wydał zgodę na budowę kolejnego odcinka trasy S6 między Szemudem a Gdynią. Dzięki temu rozpocznie się budowa kolejnego, ponad ośmiokilometrowego odcinka trasy S6. Prace ziemne na pierwszym odcinku z Chwasczyna do Szemuda już się rozpoczęły.

Odcinek realizowany między Szemudem a istniejącą drogą ekspresową S6 – Obwodnicą Trójmiasta – będzie miał ok. 22 km trasy zasadniczej wraz z trzema węzłami w Koleczkowie, w Chwaszczynie i Gdyni Wielkim Kacku. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjny, a na odcinku Chwaszczyno – Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack będą po trzy pasy na długości ok. 2,9 km. Oprócz drogi ekspresowej zbudowanych zostanie ponad 12 km dróg lokalnych i 15 km dróg zapewniających dojazd do nieruchomości, pozbawionych dostępu do drogi publicznej przez budowę drogi ekspresowej. Powstaną także drogi do obsługi trasy, a także dwa miejsca obsługi podróżnych. Łącznie na nowej trasie powstaną 34 obiekty inżynierskie: mosty, estakady, 22 wiadukty, dwa przejścia podziemne i kładki dla pieszych.
Miesiąc wcześniej, na mocy decyzji wojewody, pozytywnie zaopiniowano realizację połączenia nową trasą miejscowości Szemud i Chwaszczyno. Budowa trasy S6, która ma docelowo połączyć Szczecin z Trójmiastem, została ujęta w rządowym „Programie Budowy Dróg Krajowych”. Teraz na wydanie pozytywnych decyzji wojewody czekają odcinki S6 z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemuda. Prawdopodobnie nastąpi jeszcze w tym roku. Budowa Trasy Kaszubskiej na odcinku Bożepole Wielkie – Gdynia Wielki Kack pochłonie ok. 1,5 miliarda złotych.
Tymczasem, jak mozna przeczytać na stronie internetowej gminy Szemud, wykonawca odcinka drugiego trasy S6, biegnącego przez teren tej gminy – firma POLAQUA rozpoczął już prace ziemne. Roboty trwają na odcinku od granicy z gminą Żukowo (od Chwaszczyna) do ul. Obrońców Szemuda w Szemudzie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.