Szczęśliwa i dojrzała

W siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie 19 kwietnia odbyło się spotkanie z Danutą Wałęsą – pierwszą damą Polski w latach 1990–1995, autorką popularnej książki „Marzenia i tajemnice”. Spotkanie, na którą przybyło wielu czytelników książki (głównie czytelniczek) prowadził Piotr Adamowicz, dziennikarz, który zredagował wspomnienia byłej prezydentowej.

Wielu czytelników prosiło Danutę Wałęsę o autograf z dedykacją.
Wielu czytelników prosiło Danutę Wałęsę o autograf z dedykacją.

Danuta Wałęsa wyznała, że tak pozytywny odbiór opublikowanych wspomnień, zwłaszcza wśród kobiet, bardzo ją zaskoczył. Sukces książki „Marzenia i tajemnice” sprawił, że stała się bardzo popularna, a nawet otrzymała propozycje działalności politycznej. Pani prezydentowa zapewniła jednak, że trzyma się z dala od polityki, którą zajmuje się jej mąż.
– Jestem szczęśliwą dojrzałą kobietą – powiedziała pani Danuta. – Odczuwam satysfakcje z udanego i ciekawego życia. Modlę się tylko o zdrowie i o moją rodzinę, która jest dla mnie najważniejsza.
Danuta Wałęsa odpowiadała na pytania uczestników spotkania. Opowiadała m.in. o spotkaniach z wielkimi ludźmi polityki, m.in. z Margaret Thatcher, a także z największym autorytetem – Janem Pawłem II.
Oklaski wywołały słowa Danuty Wałęsy, że politycy, to ludzie wybrani przez nas i spośród nas. Zostali wybrani po to, żeby nam służyć, ale często myślą tylko o swojej popularności.
– Marzy mi się Polska bogatsza, sprawiedliwsza i bez wypaczeń. Chciałabym widzieć szczęście i zadowolenie na twarzach ludzi, z którymi się spotykam. Wtedy będę zadowolona – stwierdziła Danuta Wałęsa.
Za swoją szczerość i prostotę pani prezydentowa otrzymała wielkie brawa. Dostała też bukiet kwiatów i książki o Wejherowie, które wręczył zastępca prezydenta miasta Bogdan Tokłowicz w towarzystwie dyrektor biblioteki, Danuty Balcerowicz.

MD.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.