Ponad 4,6 mln zł dla Powiatu

Pieniądze na remonty dróg

Samorząd Powiatu Wejherowskiego pozyskał kolejne dofinansowanie na modernizację dróg powiatowych. Ponad 4,6 miliona złotych pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowę w Starostwie w Wejherowie podpisali: wojewoda pomorski Dariusz Drelich, starosta wejherowski Gabriela Lisius i wicestarosta Jacek Thiel.

Pieniądze przeznaczone zostaną na realizacje trzech zadań: remont drogi Szemud – Karczemki na odcinku przez miejscowość Kielno, przebudowę drogi na odcinku Szemud – Kamień i na odcinku Kielno – Karczemki oraz przebudowę ulicy Obwodowej w Redzie na odcinku od Kanału Łyskiego do ul. Łąkowej. Ta ulica ma status drogi powiatowej.
Oficjalne podpisanie umów na realizację tych zadań drogowych, odbyło się w Starostwie Powiatowym w Wejherowie z udziałem wojewody pomorskiego Dariusza Drelicha i przedstawicieli władz powiatowych .
Dotacja stanowi połowę środków, przeznaczonych na modernizację dróg. Drugą połowę muszą przeznaczyć na ten cel samorządy, a zatem łączna wartość przeprowadzonych robót wyniesie ponad 9 mln zł.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.