Nieobecni nie mają racji. Zapraszam na wybory!

Z Prezydentem Wejherowa Krzysztofem HILDEBRANDTEM rozmawiamy o programach wyborczych i kandydatach w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu.

– Panie Prezydencie, czy pójdzie Pan na wybory parlamentarne 13 października? Nie dotyczącą one Pana bezpośrednio, gdyż wybory na Prezydenta Miasta odbyły się prawie rok temu…
– Każde wybory dotyczą nas bezpośrednio, gdyż ludzie których wybierzemy bezpośrednio wpływają los naszego kraju, regionu czy miasta, czyli na życie każdego z nas. Oczywiście, że pójdę na wybory 13 października i każdego gorąco do tego zachęcam. Jest takie powiedzenie: nieobecni nie mają racji. Warto o tym pamiętać!
– Czy może Pan nam zdradzić swoje preferencje wyborcze?
– Jestem prezydentem wszystkich wejherowian niezależnie od ich sympatii politycznych. Szanuję różne poglądy, pozwala mi na to moja apolityczność, gdyż nie jestem członkiem żadnej partii politycznej. Każdy z nas, każdy mieszkaniec ma swoje poglądy polityczne czy sympatie osobiste i zgodnie z nimi zagłosuje. Trzeba natomiast rozmawiać o programach wyborczych i o zamierzeniach kandydatów do Sejmu i Senatu.
– A czego Pan oczekuje w zakresie programowym?
– Jako samorządowiec od prawie 30 lat, prezydent Wejherowa od 1998 r. zwracam szczególnie uwagę na tematykę samorządową obecną w programach wyborczych, najlepiej popartą konkretnym doświadczeniem czy zaangażowaniem kandydata. Samorząd to wspólnota lokalna, to my, wszyscy mieszkańcy danego miasta czy gminy. Samorząd to drogi lokalne, obiekty sportowe, mieszkania komunalne, życie sportowe czy kulturalne, miejscowy urząd, itd. Z tego powodu samorząd ma ogromny wpływ na jakość codziennego życia każdego mieszkańca. Dlatego to jest takie ważne! Aby samorząd mógł zaspokajać potrzeby mieszkańców, potrzebne są środki finansowe. Zastanawiamy się, czy w przyszłości będą one dostępne, gdyż samorządy mają coraz większe obciążenia. Zaczynają się poważne problemy, nie z winy samorządów, i trzeba te problemy rozwiązać systemowo w skali całej Polski.
– Kogo zatem wybrać?
– Każdy zdecyduje sam. Może warto zastanowić się nad tymi programami wyborczymi, które wychodzą naprzeciw problemom samorządów i oczekiwaniom mieszkańców. Zastanowić się nad wyborem tych kandydatów, którzy chcą pomóc społecznościom lokalnym, proponują gdzie w budżecie Państwa znaleźć środki na potrzeby mieszkańców. Warto postawić na kandydatów, którzy angażują się w sprawę samorządów i chcą je ratować. Obecnie konieczna jest silna reprezentacja polskich samorządowców w nowym Sejmie. Muszą walczyć o Polskę lokalną. Uważam, że to bardzo ważne.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.