Inauguracja zajęć

Piętnasty rok akademicki WUTW

Słuchacze Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy, już piętnasty z kolei rok akademicki. Uroczystość, która odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie, zgromadziła nie tylko studentów-seniorów, ale także wolontariuszy-wykładowców oraz przedstawicieli władz miejskich i powiatowych.

Na Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wiedzę zdobywa ponad 300. słuchaczy. W tym roku rozpocznie naukę kolejnych czterdzieścioro.
– Wchodzimy w piętnasty rok działalności, działając wcześniej w ramach organizacji YMCA, a już drugi rok jako samodzielne stowarzyszenie – powiedziała Krystyna Laskowska, prezes Stowarzyszenia Wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. – Baliśmy się tej samodzielności, jak się okazało całkiem niepotrzebnie. Dzięki wsparciu władz samorządowych i innych instytucji radzimy sobie dobrze. Niedawno w Chojnicach godnie reprezentowaliśmy Wejherowo podczas Pomorskiego Dnia Aktywności Seniora. Zorganizowaliśmy VI Zlot Seniora Turysty, w którym wzięło udział ponad 130 osób. Organizujemy także po raz drugi Olimpiadę Senior-Obywatel. Nasz Uniwersytet wzbogacił się o nowy sprzęt – rzutnik i laptop. Cieszy fakt, że jako stowarzyszenie zostaliśmy zauważeni poza granicami naszego miasta. Jesteśmy zaproszeni m.in. na I Pomorskie Forum Uniwersytetu Trzeciego Wieku i III Kongres Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie.
W imieniu prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, życzenia członkom zarządu stowarzyszenia, Radzie Uczelni, wolontariuszom i słuchaczom złożył Bogusław Suwara, sekretarz miasta.
– Życzymy Państwu wielu inspirujących zajęć, wspaniałych i bezinteresownych przyjaźni oraz spotkań z ciekawymi ludźmi – powiedział Bogusław Suwara, który także będzie prowadził zajęcia ze słuchaczami WUTW. – Życzymy także wytrwałości, kreatywności i konsekwencji w realizowaniu ambitnych zamierzeń.
Życzenia seniorom złożyła także Gabriela Lisius, starosta powiatu wejherowskiego.
W uroczystej inauguracji roku akademickiego uczestniczył m.in. Jacek Gafka, przewodniczący Rady Miasta Wejherowa oraz Ewelina Magdziarczyk-Plebanek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Wejherowie.
Uroczystość uświetnił występ znakomitego pianisty, wejherowianina Artura Sychowskiego.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.