Olimpiada seniorów

Powiatowe eliminacje w Starostwie

W sali obrad Starostwa Powiatowego odbyły się eliminacje do II Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Obywatel Senior”. Do etapu wojewódzkiego konkursu awansowało 14 seniorów. Najlepszy wynik z 28 prawidłowymi odpowiedziami uzyskały: Danuta Kaczmarek, Felicja Ptak i Anna Vogt.

Do kolejnego etapu z wynikiem 27 i 26 punktów zakwalifikowali się również: Krystyna Bolc, Henryka Jucha, Ewa Kozakiewicz, Aleksandra Łukuć, Irena Miecznikowska-Friedel, Julita Reschke, Małgorzata Rydzyńska, Krystyna Jedynak, Janusz Jedynak, Aleksandra Szmytkiewicz i Aleksandra Bach.
Przedstawiając wyniki sekretarz powiatu Marek Panek powiedział, że wszyscy uczestnicy wykazali się wiedzą na bardzo wysokim poziomie. Konkursowe ankiety oceniała komisja w składzie: Krystyna Laskowska (prezes Stowarzyszenia WUTW), Alicja Włodarczyk (przedstawiciel zastępcy prezydenta Wejherowa) i Marek Panek (sekretarz powiatu). Dyplomy laureatom i uczestnikom wręczyła i gratulacje złożyła starosta wejherowski Gabriela Lisius.
Eliminacje wojewódzkie odbędą się w sobotę 26 października br. w Gdańsku.
Koordynator olimpiady – Teresa Malinowska ze Stowarzyszenia Wejherowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zaprosiła laureatów powiatowych eliminacji na spotkanie 17 października br. w celu jak najlepszego przygotowania się do kolejnego etapu olimpiady.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.