Wspieram inicjatywy służące mieszkańcom

Dziś rozmawiamy z pomorskim posłem Markiem BIERNACKIM, który w nadchodzących wyborach kandyduje do Sejmu RP z listy Polskie Stronnictwo Ludowe -Koalicja Polska.

– Pełnił Pan różne funkcje państwowe i samorządowe, zawsze ich ślad pozostawał również w Wejherowie …
– To fakt, było tego dużo. Przypomnę tylko, że kiedy pełniłem funkcję Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji to oddałem do użytku strażnicę państwowej straży pożarnej i wspierałem budowę strażnic ochotniczych straży pożarnych, np. w Bolszewie. Jako wicemarszałek województwa pomorskiego zawsze bardzo dobrze współpracowałem z władzami Wejherowa, co zaowocowało szeregiem inwestycji np. rozpoczęciem inwestycji drogowych. Przede wszystkim dumny jestem z rewitalizacji naszej perły, Kalwarii Wejherowskiej, którą udało się zrealizować pod patronatem śp. arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego. Natomiast jako Minister Sprawiedliwości wpisałem do budżetu ministerstwa nową siedzibę Sądu Rejonowego w Wejherowie, której budowa jest obecnie na ukończeniu.
– Co dalej?
– Jak widać zawsze starałem się wspierać inicjatywy Prezydenta Wejherowa i władz miasta, które służą mieszkańcom. Aktualnie okazuję pomoc przy przygotowaniu inwestycji na drodze krajowej nr 6 – budowie tunelu w ramach Węzła Śmiechowo (Zryw).
– W ostatnich wyborach parlamentarnych był pan lokomotywą wyborczą PO obecnie startuje pan z listy PSL-Koalicja Polska…
– W ubiegłym roku Zarząd Platformy Obywatelskiej wykluczył mnie z członków partii, za głosowanie w Sejmie, zgodnie z wyznawanymi przeze mnie wartościami chrześcijańskimi. Ponieważ na polskiej scenie politycznej partią, która wyznaje bliskie mi poglądy chadeckie jest PSL, wspólnie z nią i innymi posłami powołaliśmy Koalicję Polską, z której listy obecnie kandyduje do Sejmu.
– Dziękuję za rozmowę.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.