29. zrealizowany projekt

Budżet Obywatelski przynosi efekty

Zakończył się trzeci etap rozbudowy terenu rekreacyjnego na osiedlu Fenikowskiego w ramach Wejherowskiego Budżetu Obywatelskiego. Za 192 tys. zł zbudowano boisko do piłki nożnej, zamontowano piłkochwyty, a dla dzieci i młodzieży powstał park linowy. Jest to kolejny zakończony projekt z Budżetu Obywatelskiego, który pokazuje, że warto być aktywnym.

Osiedle Fenikowskiego, choć jedno z najmłodszych, jest jednym z najlepiej funkcjonujących osiedli w Wejherowie. Grupa aktywnych mieszkańców organizuje zajęcia sportowe, spotkania mieszkańców, ogniska i grille. Dzięki realizacji kolejnych projektów na osiedlu z Budżetu Obywatelskiego, których autorem był radny Mariusz Łupina i dzięki wparciu mieszkańców, teren przy osiedlu został zagospodarowany i jest rozbudowywany. Niedawno oddano do użytku nowe obiekty sportowo-rekreacyjne.t
– Mieszkańcy osiedla Fenikowskiego po raz kolejny skorzystali z szansy jaką stworzył Budżet Obywatelski. Przygotowują projekty, na które potem skutecznie głosują – powiedział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt. – Efektem ich starań jest miejsce, które oprócz wiaty piknikowej ma także scenę, siłownię na świeżym powietrzu, ławki, plac zabaw, boiska i oświetlenie. Dzisiaj oddajemy kolejne elementy. Cieszy mnie boisko o naturalnej nawierzchni trawiastej, bo na takich boiskach sam grałem w piłkę w młodości.
Jak dodaje Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa, w ramach inwestycji powstało boisko o wymiarach 36 m x 22 m, z piłkochwytem o wysokości 6 m i długości 24 m oraz dwiema bramkami. Obok powstał park linowy dla dzieci do lat 12 z bezpieczną piaskową nawierzchnią.
– Dzięki naszym staraniom, przy wsparciu władz miasta, osiedlowe miejsce spotkań i integracji jest systematycznie rozbudowywany. Korzystają z niego nie tylko mieszkańcy osiedla, ale także całego Śmiechowa, a nawet innych części miasta – mówi radny Mariusz Łupina.
– Cieszę się, że kolejne boisko sportowe powstało w Wejherowie, tym razem z Budżetu Obywatelskiego – stwierdził radny Rafał Szlas, przewodniczący Komisji Sportu w Radzie Miasta Wejherowa. – Tym bardziej, że boisko jest bezpłatne i ogólnodostępne, każdy może z niego korzystać. Zawsze będę wspierał takie inicjatywy, bo przecież każdy obiekt sportowy służy rozwojowi sportu, a tym samym zdrowiu.
– Aby Wejherowski Budżet Obywatelski był zrealizowany, potrzebne są środki finansowe. Zastanawiamy się czy w przyszłości będą one dostępne, gdyż samorządy mają coraz większe obciążenia. W ten problem zaangażował się radny Rafał Szlas. Chodzi o to, żeby samorządy miały pieniądze, a dzięki temu będą mogły oferować społeczeństwu jak najwięcej – podkreślił na zakończenie prezydent Krzysztof Hildebrandt.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.