Powiatowa inwestycja wyróżniona w konkursie

W XXIII Ogólnopolskim Otwartym Konkursie „Modernizacja Roku”, w kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna, Powiat Wejherowski otrzymał wyróżnienie za przebudowę i adaptację na cele edukacyjno-przedszkolne budynku przy ul. Sobieskiego 277a w Wejherowie. W dawnej siedzibie WKU znajduje się Przedszkole Specjalne Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego.

– Spotkał nas ogromny zaszczyt, bo w kategorii Zdrowie i Opieka Społeczna otrzymaliśmy zaszczytne wyróżnienie – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski. – Wyróżnienie, bo w tych kategoriach, w których są oceniane rożne projekty jest zawsze jeden tytuł główny Modernizacji Roku i jedno wyróżnienie. Tern stary, zabytkowy obiekt zachował swoją strukturę, ale wewnątrz bardzo się zmienił. Przeprowadziliśmy termomodernizację, a przebudowane pomieszczenia zostały zaadaptowane dla najmłodszych podopiecznych.
– Wnętrze tego budynku zostało wyburzone i wybudowane od nowa, a także dostosowane do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, w tym z niepełnosprawnością intelektualną, z autyzmem czy z niepełnosprawnością ruchu – dodaje Małgorzata Woźniak, dyrektor Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego:
W kategorii Zdrowie i opieka społeczna Konkursu „Modernizacja Roku” wręczono tylko dwie nagrody, pierwsze miejsce zdobył szpital powiatu myślenickiego.W poszczególnych kategoriach jest tylko jedna nagroda główna i jedno wyróżnienie, a zatem Powiat Wejherowski zajął drugie miejsce, co jest ogromnym sukcesem.
W najbliższym czasie w sąsiedztwie budynku powstanie plac zabaw. Powiat Wejherowski przystąpił do programu Ogólnodostępnych Stref Aktywności Dziecięcej i zdobył dofinansowanie na ten cel. Nowy plac zabaw powstanie jesienią tego roku.

 

Druga nagroda w tym roku

Przypomnijmy, ze to już kolejna tego typu nagroda przyznana Powiatowi Wejherowskiemu.
W czerwcu 2019 roku w 29. edycji Konkursu „Budowa Roku”, zorganizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Główny Urząd Nadzoru Budowlanego, prestiżowy tytuł „Budowy Roku 2018” otrzymała hala sportowa przy Powiatowym Zespole Szkół nr 4 w Wejherowie.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.