Strefa relaksu

W szkole u Sióstr Zmartwychwstanek

W czasie wakacji grupa aktywnych nauczycielek Szkoły Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie, postanowiła przygotować niespodziankę dla dzieci, tworząc dla ich w szkole strefę relaksu.

W składzie „ekipy remontowej” znalazły się: Anna Derc-Długi, Maria Rosanowska, Dagmara Ostrowska i Agnieszka Lis. Po otrzymaniu zgody dla nowatorskiej koncepcji oraz uzyskaniu zaufania s. dyrektor Marleny Wilmańskiej, uruchomiono zbiórkę pieniężną na ten cel. Do realizacji przedsięwzięcia aktywnie włączyli się rodzice oraz grono zaprzyjaźnionych osób, które wsparły finansowo inicjatywę. Dzięki temu kupiono farby, pędzle, szpachelki, cekol.
Nauczycielki zdzierały tynk, cekolowały, malowały, szlifowały, lakierowały, itp. Do projektu włączyli się liczni darczyńcy. Pomagały rodziny nauczycielek i właściciele firm. Po trzech tygodniach ciężkiej pracy powstało miejsce, w którym można wyciszyć się po trudnych lekcjach, porozmawiać, odreagować stres. Symboliczne przecięcie wstęgi nastąpiło 3 września br.
Per aspera ad astra (przez ciernie do gwiazd) – mówili starożytni. Tak więc, gdy czyni się coś z trudem, ale oddaniem można osiągnąć wymarzony sukces!
Strefa relaksu w Szkole Podstawowej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek cieszy wszystkich: dyrekcję, rodziców i uczniów, a także inicjatorki przedsięwzięcia.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.