Sprawni i skuteczni

Linia. Zawody strażaków ochotników

Drużyny z całego powiatu wejherowskiego uczestniczyły w XI Powiatowych Zawodach dla Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Sporcie Pożarniczym. W strażackich zawodach, które odbyły się w Lini, rywalizowało 15 drużyn OSP, w tym 3 ekipy żeńskie.

Uczestnicy zawodów musieli wykazać się umiejętnościami z zakresu zadań bojowych i sztafet pożarniczych, a także musztry strażackiej. Wśród męskich drużyn zwyciężyli druhowie z OSP Luzino, przed strażakami z Nadola i Rybna. W żeńskich zawodach zwyciężyła ekipa OSP Orle.
Zwycięzcy druhowie z OSP Luzino zakwalifikowali się do Wojewódzkich Zawodów Jednostek OSP. Wejherowscy druhowie uplasowali się w środku stawki na szóstej pozycji.
Za pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach drużyny otrzymały puchary. Natomiast za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji generalnej drużyny otrzymały nagrody pieniężne przeznaczone na zakup sprzętu pożarniczego.
– Każde takie zawody są znakomitą okazją do podnoszenia sprawności i doskonalenia umiejętności wszystkich strażaków, którzy są przecież społecznikami. Na co dzień pracują w różnych zawodach, a kiedy coś wydarzy, natychmiast ruszają z pomocą innym ryzykując swoim zdrowiem i życiem – powiedział sekretarz miasta Wejherowa Bogusław Suwara. – Zmienia się rola strażaka, który coraz częściej występuje w roli ratownika, niosąc pomoc zwłaszcza w zdarzeniach drogowych i innych sytuacjach np. na wodzie.
Zawodników strażaków dopingowali i oklaskiwali także komendant powiatowy PSP st. bryg. Jacek Niewęgłowski, dh Mirosław Józefowicz – prezes Zarządu OP ZOSP RP w Wejherowie, wójt gminy Linia Bogusława Engelbrecht oraz prezesi, naczelnicy i przedstawiciele władz jednostek OSP z powiatu wejherowskiego.

Wyniki zawodów

Klasyfikacja generalna mężczyzn:
1. OSP Luzino
2. OSP Nadole
3. OSP Rybno
4. OSP Linia
5. OSP Kielno
6. OSP Wejherowo
7. OSP Szemud
8. OSP Gowino
9. OSP Orle
10. OSP Rozłazino
11. OSP Kaczkowo
12. OSP Gościcino

Klasyfikacja generalna kobiet:
1. OSP Orle
2. OSP Bojano
3. OSP Bożepole Wielkie

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.