Mieszkańcy decydują

Radni realizują obietnice wyborcze

Podczas sesji w dniu 24.09 Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami Wejherowa. Jej celem jest włączenie wejherowian w procesy decyzyjne, aktywizacja i wzrost zaangażowania społeczeństwa. Uchwała została przygotowana i przyjęta na wniosek Ruchu Społecznego Wolę Wejherowo przy wsparciu Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami

Realizujemy nasze hasło i obietnicę wyborczą „Mieszkańcy decydują”. Rok temu obiecaliśmy wejherowianom, że będziemy konsultowali różne projekty, w szczególności wprowadzimy mechanizm opiniowania projektów uchwał Rady Miasta przez mieszkańców. Uchwała wprowadza konsultacje społeczne w dużo szerszym zakresie, niż obiecywaliśmy. Rzetelne poznanie opinii mieszkańców jest wstępem do podejmowania decyzji – podkreśla radny Wojciech Kozłowski, przewodniczący Klubu Radnych Wolę Wejherowo, który był inicjatorem tej uchwały. – Uchwała dotycząca konsultacji daje możliwość bezpośredniego wypowiedzenia się mieszkańcom w konkretnych zgłoszonych przez nich sprawach związanych z pracą samorządu miejskiego, zarówno ogólnomiejskich, jak i lokalnych. Wprowadza przejrzystą, jednakową dla wszystkich, kompleksową i powtarzalną procedurę konsultacji społecznych.
– Jako klub radnych Koalicji Obywatelskiej Ponad Podziałami cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę uchwałę. Służy ona przede wszystkim mieszkańcom – powiedział radny Rafał Szlas. – Przypomnę, że cztery lata temu wsparliśmy powstanie Budżetu Obywatelskiego. Mam nadzieję, że ta uchwała zaktywizuje mieszkańców i stworzy nowe pole do działania.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.