Dni Kultury Powiatu

W ramach trwających od tygodnia Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego, przygotowano szereg ciekawych wydarzeń. Koncerty, prelekcje czy konferencje wypełniają program Dni Kultury, które będą trwały do 6 października.

Za nami już powiatowy Zlot Turystów Seniorów (piszemy o tym na str. 8), prezentacja filmu o Edmundzie Kamińskim oraz bardzo ciekawa Konferencja „Dzieci Syberyjskie”, zorganizowana w Powiatowym Zespole Kształcenia. W latach dwudziestych w budynkach PZKS funkcjonował ośrodek opieki nad uratowanymi sierotami, dziećmi zesłańców z Syberii.
Jutro (27 września) o godz. 11.00 odbędzie się „Spacer literacki śladami lokalnych ludzi pióra” , a o godzinie 17.00 prelekcja Marcina Gniecha „Życie kulturalne Wejherowian w latach 20. XX wieku”.
Oba wydarzenia odbędą się Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie przy ul. Dworcowej.
Z kolei w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przy ul. Zamkowej 2a, 27 września o godz. 18.00 rozstrzygnięty zostanie XX Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Drzeżdżona oraz II Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski im. Renaty Gleinert na piosenkę (pieśń) w języku kaszubskim.
W sobotę 28 września Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie odbędzie się uroczysty koncert w roku Jana Trepczyka.
W niedzielę – 29 września w biorących udział w Dniach Kultury kościołach na terenie Rumi, Redy, Wejherowa, Zwartowa oraz Brzeźna Lęborskiego zaplanowano koncerty pieśni maryjnych w wykonaniu chórów Ziemi Wejherowskiej. W kościołach zaśpiewają m.in.: „Laudate Dominum” z Wejherowa, „Appassionato” z Gniewina, „Pięciolinia” z Lini, „Lira” i „Rumianie” z Rumi, Towarzystwo Śpiewacze im. Jana Trepczyka z Wejherowa, Chór Dekanalny im. Jana Pawła II z Kielna, Zespół Śpiewaczy św. Cecylii z Rumi.
W poniedziałek 30 września o godz. 18.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbędzie się wernisaż wystawy Longiny Wysockiej.
Zwieńczeniem Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego będą zaplanowane na 6 października Uroczystości Piaśnickie w Kaplicy Leśnej w Piaśnicy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.