Spotkania z pisarzami i XIII „Powiew Weny”

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza

W nadchodzącym październiku Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego w Wejherowie zaprasza czytelników na ciekawe wydarzenia. Placówka czeka także na prace literackie, które wezmą udział w corocznym konkursie „Powiew Weny”. Termin nadsyłania prac konkursowych mija 7 października.

W nadchodzącym październiku Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Majkowskiego w Wejherowie zaprasza czytelników na ciekawe wydarzenia. 3 października (czwartek) o godz. 8.00 odbędzie się spotkanie z Grażyną Bąkiewicz – historykiem, pedagogiem, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych w ramach cyklu „Z książką na walizkach”. Natomiast o godz. 12.00 w ramach tego samego cyklu odbędzie się spotkanie z Katarzyną Ziemnicką – dziennikarką, redaktorką, autorką tekstów do filmów dokumentalnych. Grupy zorganizowane obowiązują zapisy. Ilość miejsc jest ograniczona, (decyduje kolejność zgłoszeń). Zapisy i szczegółowe informacje w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży.
Noc Bibliotek
i Afera Kryminalna
5 października (sobota) w godz. 15.00-20.00 odbywać się będzie Noc Bibliotek pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Rodzinna gra na terenie Biblioteki. Szczegóły na plakatach.
10 października (czwartek) o godz. 17.00 zaplanowano „Aferę Kryminalną”, czyli spotkanie z Krzysztofem Bochusem, dziennikarzem, publicystą i wykładowcą akademickim, autorem serii kryminalnej z radcą Christianem Abellem.
Powiew Weny
Przypominamy, że do 7 października można nadsyłać prace do XIII Konkursu Literackiego „Powiew Weny”, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Hasłem (mottem) tegorocznego konkursu są słowa Lwa Tołstoja: „Czas to szansa dla wolności”. Szczegółowe informacji o konkursie, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:
https://biblioteka.wejherowo.pl/konkursy/3009-xiv-edycja-konkursu-powiew-weny-2

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.