Nowy autobus MZK

Nowoczesna i bezpieczna komunikacja

Miejski Zakład Komunikacji w Wejherowie zakupił i wprowadził do ruchu miejskiego nowoczesny autobus Solaris za 800 tys. zł, który pomieścić może 83 osoby, w tym także niepełnosprawne. W pełni klimatyzowany i wyposażony szersze drzwi pojazd już jeździ na trasach w Wejherowie i okolicznych gminach.

Na Placu Jakuba Wejhera autobus został tradycyjnie poświęcony oraz przekazany kierowcy Sebastianowi Budziszowi. – Pojazd jest wyposażony w szersze drzwi, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie pasażerom, sprawniejszą i oszczędniejszą klimatyzację, systemy elektroniczne. Kierowca otrzymał wygodniejsze miejsce pracy oraz lepszy przegląd wnętrza i na zewnątrz pojazdu dzięki kamerze – wyjaśnił Czesław Kordel prezes Zarządu MZK Wejherowo Sp. z o.o.
– Bardzo nam się podoba ten autobus, bo są w nim oznaczone miejsca dla osób niepełnosprawnych oraz na wózki dla dzieci. Poza tym w środku jest dużo miejsca – mówi Alicja Orszulak, która często korzysta z linii nr 1, 2 i 6.
Podczas uroczystości przekazania autobusu prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt wręczył podziękowania Zbigniewowi Leznerowi – kierowcy autobusu MZK, który uratował życie i zdrowie pasażerów wobec zagrożenia zderzeniem z pociągiem SKM. Po wjeździe na torowisko na ul. 12 Marca przy podniesionych rogatkach, kierowca zauważył nadjeżdżający pociąg. Zachował spokój i opanowanie, szybkim manewrem zjechał na pobocze torów i uniknął najechania przez pociąg.

 

Zarząd MZK Wejherowo Sp. z o.o. kupił łącznie 42 autobusy. Aktualnie wejherowski przewoźnik wykorzystuje 28 pojazdów, z czego 26 to Solarisy.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.