Kaszubskie święto

Na XIII Światowy Zjazd Kaszubów w Lęborku, który odbył się w minioną sobotę 23 lipca, wybrali się działacze Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie, żegnani na dworcu przez przedstawicieli władz miasta. 

Część uczestników pojechała do Lęborka specjalnym pociągiem Transcassubia, który wczesnym rankiem zatrzymał się w Wejherowie. Zawiózł Kaszubów i ich gości na wielkie święto i tradycyjną zabawę, która co roku integruje mieszkańców różnych części regionu. Przypomnijmy, że trzeci Zjazd Kaszubów w 2001 roku odbył się w Wejherowie.
Wraz z kilkudziesięcioosobową delegacją wejherowskiego Oddziału ZKP na sobotni zjazd wybrał się prezes Zarządu Oddziału – Henryk Kanczkowski (na zdjęciu drugi z prawej).
Wśród wejherowskich Kaszubów, czekających na peronie na Transcassubię był także Leon Wesserling – skarbnik Zarządu Oddziału ZK-P w Wejherowie (pierwszy z prawej z aparatem fotograficznym).
W środku ze sztandarem stoją stali członkowie pocztu sztandarowego: Krystyna Klawikowska (po lewej stronie) – członkini Zarządu ZK-P oraz Stanisław Starosta – członek Komisji Rewizyjnej i chorąży sztandaru oddziału. Obok stoi jego żona, Halina Starosta.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.