Zbudowano ostatni odcinek

Promenada przy ul. Sobieskiego ukończona

Dobiegła końca budowa ciągu spacerowego przy ul. Sobieskiego od ronda przy kościele pw. św. Leona Wielkiego do Filharmonii Kaszubskiej. Wykonano ostatni 100-metrowy odcinek od ronda do dawnego budynku sądu. To element programu rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa.

Budowa promenady jest kolejnym etapem rewitalizacji Śródmieścia Wejherowa. Inwestycja umożliwiła wygodne połączenie wejherowskiego placu Jakuba Wejhera z Filharmonią Kaszubską. Powstała nawierzchnia z płytek i kostki granitowej. W ramach przebudowy wykonano też oświetlenie, zieleń, małą architekturę oraz kanalizację deszczową.
Budowa ciągu spacerowego została podzielona na etapy i dzięki temu na ul. Sobieskiego – od ul. Hallera do ronda przy skrzyżowaniu z ul. 3 Maja – powstał szlak spacerowy w formie nowoczesnej, estetycznej i wygodnej dla pieszych promenady.
– Budowa ostatniego odcinka ul. Sobieskiego podnosi atrakcyjność tej części miasta – mówi Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa. – Chodnik, który funkcjonował dotychczas przy ul. Sobieskiego był wąski i niebezpieczny, a teraz szeroki pasaż zachęca do spacerów między rynkiem a Filharmonią Kaszubską. Ten teren w centrum miasta ma być wizytówką śródmieścia miasta i zapewne jest.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.