Ponad 100 tysięcy na zabytkowy klasztor

Dofinansowanie remontu

Miasto Wejherowo dofinansowało remont zabytkowego klasztoru Ojców Franciszkanów w części obejmującej Dom Pielgrzyma. Wsparcie finansowe na remont elewacji Domu Pielgrzyma od strony północnej i wschodniej wyniesie 100 500 zł.

Prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt podpisał z o. Joelem Kokottem – gwardianem klasztoru Ojców Franciszkanów umowę na dofinansowanie remontu Domu Pielgrzyma przy ul. Reformatów. W podpisaniu umowy uczestniczył Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
Remont ma poprawić stan techniczny zabytku, co poprawi estetykę obiektu, który służy turystom i pielgrzymom, a także zwiększy jego rolę w rozwoju turystyki i promocji miasta.
– W trosce o poprawę stanu technicznego i wyglądu wejherowskich zabytków, miasto od wielu lat dofinansowuje prace konserwatorskie w zabytkowych budynkach – wyjaśnił Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa. – Dzięki temu pięknieją stylowe kamienice, elewacje starych kościołów i zabytkowe ołtarze.

 

Wejherowskie zabytki od 12 lat mogą liczyć na pomoc miasta w przeprowadzeniu remontów. Od 2007 r. przekazano z budżetu miasta na dofinansowanie remontów i prac konserwatorsko-restauracyjnych w zabytkach ponad 5 mln zł. Dzięki temu prace wykonano w prawie 70 budynkach należących do wspólnot mieszankowych, w budynkach prywatnych i obiektach sakralnych.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.