Tytani miażdżą

Trwa zwycięska passa drugoligowej drużyny szczypiornistów Tytani Wejherowo. Tym razem pokonali na własnym parkiecie ekipę MKS Brodnica 27:18 (14:8).

W ostatnią sobotę Tytani zagrali znakomicie przed własną publicznością.
W ostatnią sobotę Tytani zagrali znakomicie przed własną publicznością.

Wejherowianie od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli do szturmu na bramkę brodniczan. Przy takim naporze, goście tylko na początku, przez ok 15 minut próbowali prowadzić równorzędną grę. Później na parkiecie dominowała tylko jedna drużyna. Gospodarze wyszli na jednobramkowe prowadzenie, aby z minuty na minutę powiększać je sukcesywnie. Dzięki skutecznej grze w ataku, kontratakach, a także przy zwartej obronie, Tytani do szatni zeszli z sześciobramkowa przewagą.
Druga odsłona meczu to spokojne kontrolowanie gry, a jednocześnie okazja do wprowadzania do gry nowych zawodników. To dobrze, bo nowi piłkarze mieli szanse skonfrontowania swoich umiejętności w trakcie twardego, ligowego pojedynku. Takie zmiany dały brodniczanom okazję do odrabiania strat bramkowych i zmniejszenia rozmiarów porażki.
Porażka drużyny MKS Brodnica mogłaby być dużo wyższa.
Jak zwykle nie zawiedli kibice. Hala sportowa była tradycyjnie wypełniona po brzegi. Około 300 kibiców dopingowało drużynę i bez wątpienia pomogli Tytanom w grze.
Tytani Wejherowo po wygranej z MKS Brodnica plasują się na 7 pozycji w tabeli II ligi, z dorobkiem 22 punktów.
Kolejny mecz nasi zawodnicy rozegrają już w niedzielę, 14 kwietnia o godz. 15.00. W hali w Wejherowie, zmierzą się z AZS UWM Olsztyn.

DK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.