Potańcówka w stylu retro

Taniec i klimat okresu międzywojennego

Na Potańcówkę Podmiejską na rynku w Wejherowie tłumnie przybyli mieszkańcy oraz turyści, wypoczywający na Kaszubach. Wszystkim podobało się radosne świętowanie, wspólnie z Warszawską Orkiestrą Sentymentalną rocznicy „Cudu nad Wisłą” i związanego z nim Święta Wojska Polskiego.

 

Wejherowskie Centrum Kultury przygotowało dla uczestników wiele atrakcji 15 sierpnia niemal przez cały dzień plac Jakuba Wejhera tętnił życiem. Przygotowano zabawy dla dzieci i dla dorosłych. Panie mogły przymierzać kapelusze i inne nakrycia głowy w stylu retro.
– Przez cały dzień od godziny 14 do wieczora mnóstwo ludzi, w tym rodziny z dziećmi, brały udział w organizowanych animacjach i zabawach z okresu międzywojennego – mówi Jolanta Rożyńska, dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury (na zdjęciu po prawej). – Takie zabawy odnaleźliśmy w wydawnictwie Narodowego Centrum Kultury i włączyliśmy je do programu naszego Miasteczka Retro. Podczas tegorocznych wakacji prowadziliśmy w Filharmonii Kaszubskiej warsztaty tańca swingowego, więc wiele osób nauczyło się tańczyć. Teraz miało okazję pokazać swoje umiejętności.
Podobnie jak w poprzednich latach, Warszawska Orkiestra Sentymentalna stworzyła znakomity klimat do tańca, prezentując muzyczne przeboje dwudziestolecia międzywojennego. Uczestnicy potańcówki mieli okazję posłuchać piosnek w wykonaniu Gabrieli Mościckiej. Oprócz niej wystąpili: Lena Nowak, Jakub Fedak, Kazimierz Nitkiewicz, Mateusz Kowalski, Łukasz Owczynnikow, Krzysztof Baranowski i Marcin Żebrowski.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.