Wkrótce otwarcie Wejher Park

Ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych, w dodatku w nowym eleganckim budynku o wysokim standardzie i dobrej lokalizacji, przy głównej trasie komunikacyjnej. Do tego podziemna hala garażowa oraz budynek pomocniczy (garażowo-usługowy) – tak można najkrócej scharakteryzować Wejher Park, jedyne tego rodzaju centrum biurowo-usługowe w Wejherowie.

Budynek wyposażony jest wentylację mechaniczną, centralne schładzanie powietrza w okresie letnim, instalacje sygnalizacji pożaru oraz całodobowy monitoring. Obiekt zaprojektowano i wykonano w energooszczędnej, nowoczesnej technologii mając na uwadze niskie koszty eksploatacyjne zarówno dla najemców jak i właścicieli.
Co ciekawe, lokale wybudowane są w opcji open space, umożliwiającej konfiguracje powierzchni pod indywidualne potrzeby klienta.
Na otwarcie obiektu trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni, ponieważ zaplanowano je w maju 2013 roku.
– Obecnie jesteśmy na etapie prac wykończeniowych i aranżacyjnych – wyjaśnia Katarzyna Szulc, prezes spółki Wejher Park.
Natomiast już teraz powinni się zgłosić do centrum Wejher Park wszyscy zainteresowani wynajmem lub kupnem tam lokalu biurowego. Trwa bowiem komercjalizacja obiektu, a do wynajęcia pozostało kilkanaście, może kilkadziesiąt procent powierzchni. Prestiżowa lokalizacja i wysoki standard budynku powodują, że zainteresowanie lokalami jest duże.
– Aktywne działania rynkowe zaplanowaliśmy tuż przed uruchomieniem obiektu, na okres poświąteczny – mówi prezes Katarzyna Szulc. – Chcemy sprzedawać i wynajmować istniejące powierzchnie. Na życzenie przyszłych najemców wykonujemy aranżacje lokali i dostosowujemy je do ich indywidualnych potrzeb.
Jaki jest koszt wynajmu lokalu w tym atrakcyjnym obiekcie ? Jak wyjaśnia pani prezes spółki, czynsze są zależne od wielkości i usytuowania lokalu w budynku. Najdroższe są powierzchnie na parterze, gdzie znajdują się dwa lokale o powierzchni ok. 150 i 300 m2 z przeznaczeniem na działalność handlową lub finansową.
– Jeden z tych lokali będzie najprawdopodobniej zajmował bank, którego nazwy nie mogę jeszcze zdradzić – informuje Katarzyna Szulc – Koszt wynajmu powierzchni biurowych na wyższych kondygnacjach zaczyna się od 39 zł netto za metr kwadratowy. W naszym biurowcu są też lokale, w których czynsz za metr kwadratowy oscyluje w granicach ok. 50 zł. Niższe czynsze zapłacą najemcy, którzy zdecydują się na lokale w budynku pomocniczym.
Katarzyna Szulc nie chce na razie ujawniać żadnych konkretnych informacji na temat przyszłych użytkowników biurowca.
– Mogę jedynie powiedzieć, że w budynku znajdą się kancelarie prawne i finansowe, siedziby biur projektowych oraz działalność usługowa. Będzie też coś dla osób dbających o kondycje fizyczną i zdrowy tryb życia – mówi prezes spółki. – Chętnie widzielibyśmy też w budynku usługi medyczne, które obecnie są mocno rozproszone na terenie Wejherowa. Scentralizowanie ich w jednym miejscu z pewnością ułatwiłoby potencjalnym pacjentom dotarcie do niech i przyniosłoby wymierne korzyści samym usługodawcom.
– Jest jeszcze kilka wolnych, niewynajętych lokali, które można kupić. Ceny za metr kwadratowy kształtują się od 4 560 zł netto. Lokale dostępne są w standardzie deweloperskim – informuje Katarzyna Szulc.
Według przeprowadzonych przez spółkę badań, w Wejherowie brakuje profesjonalnej powierzchni biurowej, zlokalizowanej w dogodnym miejscu, w budynku spełniającym wysokie, nowoczesne standardy. Wiele firm i instytucji narzeka na problemy lokalowe i ciasnotę w starszych budynkach.
– Obecnie wiele mówi się o kryzysie i spowolnieniu gospodarczym, ale nasza inwestycja będzie działać wiele lat i wraz ze wzrostem aktywności w rejonie Wejherowa stanie się jednym z ważniejszych punktów na gospodarczej mapie regionu – dodaje prezes K. Szulc.
Tekst na prawach ogłoszenia

W ofercie spółki Wejher Park znajduje się najem na okresy kilkuletnie, najem z prawem pierwokupu, dla tych którzy zdecydowali się zainwestować własne środki w aranżacje pomieszczeń lub możliwość kupna powierzchni biurowej czy usługowej. W przyszłości obiekt będzie funkcjonował na zasadach wspólnoty lokali użytkowych, gdzie najemcy i właściciele sami decydować będą o wizerunku i charakterze budynku.
Szczegóły na stronie: http://wejherpark.pl/

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.