Muzyczne popołudnia

Letnie koncerty i spektakl

Przez całe wakacje, w niedzielne popołudnia wejherowianie i wakacyjni goście mogą posłuchać muzyki podczas Letnich Koncertów, zorganizowanych przez Wejherowskie Centrum Kultury. W ostatnią niedzielę wakacji na małej scenie w parku zamiast koncertu zaplanowano spektakl dla dzieci.

 

W sierpniu publiczność wysłuchała zespołu Bartosz Smorągiewicz ensemble w składzie: Bartosz Dworak – skrzypce, Sebastian Iwanowicz – gitara, Piotr Domagalski – kontrabas i Bartosz Smorągiewicz – klarnet, wokal.
W kolejną niedzielę w parku zagrał zespól jazzowy Tomasz Chyła Quintet w składzie: Tomasz Chyła – skrzypce, Piotr Chęcki – saksofon, Szymon Burnos – fortepian, elektronika, Konrad Żołnierek – kontrabas, Sławek Koryzno – perkusja.
18 sierpnia na scenie w wejherowskim parku pojawiła się artystka, która przypomniała piosenki Anny Jantar i Ireny Jarockiej. Zaśpiewała je Barbara Broda-Malon wraz z zespołem.
W najbliższą niedzielę 25 sierpnia odbędzie się ostatnie popołudniowe spotkanie przy małej scenie. Tym razem jednak nie będzie to kolejny koncert, ale propozycja dla najmłodszych widzów.
Teatr Tęcza przedstawi spektakl „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników”. Początek o godz. 17.00.
Kolejna międzynarodowa produkcja słupskiego teatru to historia o zbójcach znajdujących w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić, opowiadają mu bajki o królewnach. Autorką przedstawienia jest Nadia Uherova, a reżyserką i scenografką – Lucka Svobodowa. Obie panie pochodzą ze Słowacji. Muzykę komponuje Miłosz Sienkiewicz. W rolach zbójów wystąpią słupscy lalkarze.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.