Warsztaty plastyczne

W Wejherowskim Centrum Kultury

W Wejherowskim Centrum Kultury zorganizowano wakacyjne trzydniowe warsztaty plastyczne dla podopiecznych Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem.

Warsztaty poprowadziła plastyczka Aneta Fittkau, która wprowadziła dzieci wraz z opiekunami w świat różnych technik plastycznych, pokazała jak pomysł można przenieść na materiał i jak otrzymany materiał może być inspiracją dla wykonania niepowtarzalnego dzieła.
Uczestnicy zaczęli od malowania na tkaninie. Mogli w kreatywny sposób wyrazić siebie . Każdy uczestnik warsztatów samodzielnie lub przy pomocy rodzica projektował pracę, wycinał, kleił, ozdabiał ją, wykorzystując przy tym dostępne materiały, m.in. kolorowe guziki i skrawki filcu. Powstały filcowe cuda w postaci maskotek i zawieszek filcowych.
Trzeciego dnia tematem warsztatów stała się glina i jej możliwości. Dzieciom i ich opiekunom udało się, z pomocą pani Anety, stworzyć gliniane naczynia, ozdobione m.in. koronkami.
– Warsztaty były okazją do świetnej zabawy, dały wszystkim wiele radości z tworzenia i satysfakcji z powstających prac plastycznych – mówi Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem. – Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję zajęć.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.