Trzy ciekawe trasy w Wejherowie

Trzy trasy turystyczne na terenie miasta Wejherowa trafiły do ogólnopolskiej bazy informacyjnej Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej. Trasy umieszczono na stronach projektu TRInO http://trino.pttk.pl/ i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

W jednej z nich ujęta jest najnowsza atrakcja, czyli fontanna św. Franciszka. Trasy noszą nazwy: „Wejrowo wokół Wejhera”, „Co Kaszubom w duszy gra” oraz „Majkowski nad Cedronem”.
Do każdej z tras dołączona jest mapka z historią, a także zestaw pytań do poszczególnych punktów trasy. Wędrując z mapą i kompasem po wyznaczonych trasach można zdobywać punkty do Odznaki TRInO (Turystyczno-Rekreacyjne Imprezy na Orientację). Celem wędrówek jest turystyczne i rekreacyjne spędzanie czasu na poznawaniu w interesujący sposób walorów turystyczno-krajoznawczych różnych miejscowości i miejsc.
Joanna Lewandowska z portalu TRInO wraz z grupą 116 osób ze Stowarzyszenia Miłośników Turystyki „Włóczykij”, przewędrowała wejherowskie szlaki w ramach tygodniowego Włóczykijowego TRInOwania, a następnie szczegółowo je opisała.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.