W ratuszu o inwestycjach

W ratuszu 26 marca odbyła się konferencja, poświęcona inwestycjom drogowym, zaplanowanym w 2013 roku. Prezydent Krzysztof Hildebrandt w obecności swoich współpracowników i radnych „Wolę Wejherowo” przedstawił plany modernizacji i budowy dróg oraz ciągów pieszo-rowerowych w czterech okręgach Wejherowa.

Prezydent Krzysztof Hildebrandt wskazywał miejsca inwestycji na planie miasta.
Prezydent Krzysztof Hildebrandt wskazywał miejsca inwestycji na planie miasta.

W okręgu nr 1 (północno-zachodnia część miasta) zaplanowano budowę ulicy Stanisławy Panek oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż rzeki Cedron (od kładki przy Centrum Handlowym Jantar do ul. Judyckiego). Dzięki temu, w ramach zadania „Turystyczny szlak Północnych Kaszub” powstanie spójny szlak rowerowy na terenie powiatów wejherowskiego i puckiego.
W okręgu nr 2 (północno-wschodnia część miasta) w tym roku realizowana będzie przebudowa ulicy Konopnickiej – II etap oraz ulicy Morskiej.
W okręgu nr 3 (część południowo-wschodnia) rozpocznie się przebudowa ulicy Śmiechowskiej. Zaplanowano też remont chodnika wzdłuż ul. Roszczynialskiego, od ul. Wysokiej do Myśliwskiej.
Inwestycje, planowane w okręgu nr 4 (południowo-zachodnia część miasta) to budowa ulicy Kotłowskiego i Rogaczewskiego – II etap.
Jak powiedział prezydent Hildebrandt, inwestycje drogowe realizowane będą także wspólnie z innymi samorządami. Miasto Wejherowo razem z samorządem wojewódzkim rozpocznie przebudowę skrzyżowania na ul. Sienkiewicza, przed przejazdem kolejowym, na drodze wojewódzkiej nr 218
Z samorządem powiatowym władze Wejherowa zamierzają zrealizować budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Sobieskiego, od ul. 3 Maja do ul. Hallera.
Inwestycja będzie finansowana przez miasto, ale wymaga zgody i współpracy ze strony Starostwa.
Miasto chce natomiast pomóc powiatowi w załatwieniu spraw terenowych z Pracowniczymi Ogrodami Działkowymi, co pozwoli na budowę ciągu pieszo-rowerowego przy ul. Sucharskiego.
Wspólnie z samorządem Gminy Wejherowo miasto będzie współfinansować budowę ronda w ul. Sucharskiego.
Bardzo ważnymi i oczekiwanymi obiektami w mieście są parkingi. Obok kilku, które powstały w ostatnich latach, zostanie zbudowany kolejny parking w kwartale ulic Kopernika i Sobieskiego (przy budynku Sądu). Planowane jest też rozpoczęcie budowy parkingu przy Cmentarzu na Śmiechowie
Trwają lub rozpoczną się wkrótce prace projektowe, dotyczące budowy ważnych węzłów drogowych: Węzła Zryw wraz z połączeniem drogi krajowej nr 6 z ul. Sikorskiego, metropolitalnego węzła oraz tunelu w ciągu ul. Kwiatowej, a także Węzła Działki, stanowiącego połączenie drogowe ul. Sucharskiego z drogą krajową nr 6.
Podczas wtorkowej konferencji prezydent mówił też o inwestycjach oświatowych, takich jak termomodernizacja budynku SP nr 9 oraz budowa placów zabaw przy SP nr 8 i SP nr 9. Poza tym planowana jest budowa domu przy ul. Iwaszkiewicza – po uzyskaniu od ubezpieczyciela odszkodowania.
AK.

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.